Directory

Steven Abrams
Program Director & Instructor of Auto Collision Repair
Department
Auto Collision Repair
Campus - Room
FCC - c114
Toni Adams
Custodian
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
FCC - K&L
Dakota Adams
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus
FCC
Tony Adams
Assistant Dean of Public Service Technologies & Instructor of Criminal Justice
Department
Criminal Justice
Campus - Room
WCC - 5100
Jeff Agan
Director of Facilities Management
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
FCC - J133
Sonya Alday
Instructor of EMS & Clinical Coordinator
Department
Paramedic Technology
Campus - Room
FCC - H-124
Cory Allen
Program Director & Instructor of Drafting Technology
Department
Drafting
Campus - Room
WCC - 112, 102
Justin Allmon
Assistant Director of Information Technology/Database Administrator
Department
Technology Services
Campus - Room
WCC - A201
Elizabeth Anderson
Vice President of Academic Affairs
Campus - Room
FCC - A117
Pamela Anderson
Assistant Dean and Department Chair of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus - Room
FCC - J113
Donna Andrews
Instructor of Biology
Department
General Education/Biology
Campus - Room
FCC - H219
Leyner Argueta
Program Director & Instructor of Business Management
Department
Management-Supervisory Development
Campus - Room
WMC - B222
Salvador Arreguin
Program Director & Instructor of Diesel Equipment Technology
Department
Diesel Equipment Technology
Campus - Room
WMC - B191
Eric Arreguin
Instructor of Industrial Systems Technology Program
Department
Industrial Systems Technology
Campus
FCC
Raymond Atkins
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
FCC - J141
Tabatha Ayers
Revenue Technician
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A133b
Darrell Bailey
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
PCC - D-119PCC
Vallery Bailey
Enrollment Specialist
Department
Student Success
Campus - Room
GCC - 400-143
Jamaunn Bailey
Help Desk Associate
Department
Student Success
Campus
PCC
Stacy Baker
Financial Aid Coordinator
Department
Financial Aid
Campus - Room
FCC - A125
Jill Baker
Program Assistant for Health Technologies
Campus - Room
FCC - H111
Donna Baldwin
Director, Student Success & Campus Manager
Department
Student Success
Campus - Room
PCC - A116
Michael Bandy
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus
WCC
William Bannister
Instructor of Aviation Maintenance Technology
Department
Aviation Maintenance Technology
Campus - Room
ATC - 128
Elizabeth Barksdale
Director of Human Resources
Department
Human Resources
Campus - Room
FCC - I
Kelly Barnes
Vice President of Administrative Services
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A133
Michael Barrett
Program Director & Instructor of Surgical Technology
Department
Surgical Technology
Campus - Room
WCC - 6112A
Nick Barton
Instructor of Horticulture
Department
Environmental Horticulture
Campus - Room
FCC - L
Ashley Baugh
Program Director and Instructor of Accounting
Department
Accounting
Campus - Room
GCC - 100-124
Adi Baxter
Administrative Assistant of Academic Affairs
Campus - Room
WCC - Admin
Graceful Beam
Assistant Dean Business, Cyber and Public Service Technologies
Department
Business Management
Campus - Room
CCC - A130
Gail Bell
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
CCC - 207
Misti Bentley
Administrative Assistant of Academic Affairs
Campus - Room
FCC - A116
Larry Blanchard
Advisement Coordinator
Department
Institutional Effectiveness
Campus - Room
FCC - A-120
Melissa Blevins
Adult Education Lead Teacher/Site Manager-Gordon Co.
Department
Adult Education
Campus - Room
GCC - 200
Steve Blevins
Campus Police Lieutenant
Department
Safety and Security
Campus
GCC
Susan Bowman
Instructor of Health Information Management Technology
Department
Health Information Technology
Campus - Room
WCC - 6112C
Joan Brady
Instructor of Culinary Arts
Department
Culinary Arts
Campus - Room
FCC - Culinary
Zenia Bratton
Assistant Dean of Health Technologies & Program Director & Instructor of Respiratory Care
Department
Respiratory Therapy Technology
Campus - Room
FCC - H221
William Bridges
Campus Police Officer
Department
Safety and Security
Campus - Room
CCC - A21
Robert Browder
Program Director & Instructor of Commercial Truck Driving
Department
Commercial Truck Driving
Campus - Room
WCC - Truck Range
Therese Brown
Assistant to the Registrar
Department
Registrar's Office
Campus - Room
WCC - ADM
Billy Brown
Instructor of Welding
Department
Welding and Joining Technology
Campus
WMC
David Brown
Instructor of Physics
Department
General Education/Physics
Campus - Room
FCC - J-120
Jason Brown
Instructor of Air Conditioning Technology
Department
Air Conditioning Technology
Campus - Room
WCC - 304
Matt Bryant
Career Services Coordinator
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - A-127 F
Amy Bursi
Coordinator of Library Services
Department
Library/Media Services
Campus - Room
CCC - A - 202
Pete Bursi
Coordinator of Library Services
Department
Library/Media Services
Campus - Room
WCC - 500
Jon Byrd
Executive Director of Aviation & TCSG State Aviation Advisor
Department
Aviation Maintenance Technology
Campus - Room
ATC - 139
Amanda Caito
Student Success Coach
Department
Student Success
Campus - Room
WMC - B-138
Alice Cannon
Financial Aid Specialist
Department
Financial Aid
Campus - Room
FCC - Admin
Jackie Cantrell
Accounts Payable Supervisor
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A-137D
Barbara Capes
Instructor of Business Administrative Technology
Department
Business Technology
Campus - Room
PCC - A108
Chad Cardin
Campus Police Chief
Department
Safety and Security
Campus - Room
FCC - B106
Kimberly Carr
Instructor of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus - Room
WMC - A-112
Courtney Carroll
Radiologic Technology Clinical Coordinator
Department
Radiologic Technology
Campus
FCC
Deborah Carson
Program Assistant for Nursing
Campus - Room
WCC - 6200
Jennifer Carter
Instructor of Psychology
Department
General Education/Psychology
Campus - Room
FCC - J-108
Scottie Carter
Program Director & Instructor of Electrical Systems Technology
Campus - Room
GCC - 300-342
Regina Casteel
Adult Education Career Specialist
Department
Adult Education
Campus - Room
WCC - A104
Clint Chadwick
Instructor of Welding & Joining Technology
Department
Welding and Joining Technology
Campus - Room
FCC - F-105
Brigitte Chastain
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus - Room
WCC - 3511
Marcie Childress
Financial Aid Specialist
Department
Financial Aid
Campus
WMC
Anne Clay
Adult Education Lead Teacher/Site Manager-Polk Co.
Department
Adult Education
Campus - Room
PCC - B121
Cinda Cochran
Clinical Coordinator & Instructor of Surgical Technology
Department
Surgical Technology
Campus - Room
WCC - 6111
Brittany Cochran
Assistant Dean of Sciences
Department
General Education/Biology
Campus - Room
FCC - H218
Bradley Cooper
Director, Data and Research Analyst
Department
Institutional Effectiveness
Campus - Room
GCC - G-4230
Doug Cooper
Instructor of Accounting
Department
Accounting
Campus - Room
WCC - 6213
Jeremiah Cooper
Program Director & Instructor of Welding & Joining Technology
Department
Welding and Joining Technology
Campus - Room
WCC - 310
Joseph Cooper
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
WCC - walker
Madison Cornejo
Administrative Assistant to Health Technologies
Campus - Room
FCC - H-112
Ronda Cox
Instructor of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus
Online
Michael Crandell
Custodian
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
GCC - Maint
Steven Crane
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
FCC - M
Karen Craven
Adult Education Lead/Teacher Site Manager
Department
Adult Education
Campus - Room
FCC - E-114
Elisa Curole
Adult Education Lead Teacher/Site Manager
Department
Adult Education
Campus - Room
WCC - 404
Philippe D'Aulnay
Commercial Truck Driving Instructor
Department
Commercial Truck Driving
Campus
WCC
Matthew Daniel
Instructor of Welding and Joining
Department
Welding and Joining Technology
Campus - Room
WMC - A-113
Tayler Davidson
Instructor of Welding & Joining Technology
Department
Welding and Joining Technology
Campus
WCC
Denise Davidson
Accounts Payable Technician
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A137A
Angela Davis
Enrollment Specialist
Department
Student Success
Campus - Room
WMC - B121
Sharon Davis
Financial Aid Specialist
Department
Financial Aid
Campus - Room
GCC - 400-130
Haley Davis
Instructor of Dental Assisting
Department
Dental Assisting
Campus
GCC
Tara Dennison
Instructor of Associate Degree Nursing
Department
Nursing
Campus - Room
WCC - 6200D
Jennifer Dixon
Instructor of Early Childhood Education
Department
Early Childhood Care and Education
Campus - Room
GCC - 400, 249
Danielle Dobilas
Instructor of Psychology
Department
General Education/Psychology
Campus - Room
WMC - A-116
Brandi Dover
WIOA Coordinator
Department
WIOA
Campus - Room
FCC - A-128C
Kristie Eberhart
Assistant Registrar
Department
Registrar's Office
Campus - Room
FCC - A114
Catherine Edgemon
Marketing Media Specialist
Department
Marketing and Public Relations
Campus - Room
FCC - I-115
Kimberly Edgeworth
Financial Aid Coordinator
Department
Financial Aid
Campus - Room
CCC - A-117
Stacey Edwards
Help Desk Associate
Department
Student Success
Campus
PCC
Sarah Egerer
Foundation Administrator
Department
Institutional Advancement
Campus - Room
FCC - I-109D
Brittany Elrod
Director of Accessibility Services
Department
Accessibility Services
Campus - Room
WCC - 231
Lauren Elsberry
Instructor of Associate Degree Nursing
Department
Nursing
Campus - Room
WCC - 6200G
Donna Estes
Program Director & Instructor of Health Information Management Technology
Department
Health Information Technology
Campus - Room
WCC - 6112B
Larae Eveans
WIOA Youth Services Instructional Aide
Department
WIOA-Youth Success Academy
Campus - Room
WCC - 116
Zachary Fager
Instructor of Aviation Maintenance
Department
Aviation Maintenance Technology
Campus - Room
ATC - ATC-127
Dee Farris
Accounting Manager
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A137C
Michael Fennell
Dean of Business and Public Services Technologies
Campus - Room
WMC - WMC-B205
Peter Fitzsimmons
Instructor of Instrumentation & Controls
Department
Industrial Systems Technology
Campus
CCC
Bruce Franks
Campus Police Officer
Department
Safety and Security
Campus - Room
WMC - 100 152
Kayla Franks
Campus Police Detective/Sergeant
Department
Safety and Security
Campus - Room
GCC - 100, 152
Jason Gamel
Director of Recruitment
Department
Student Success
Campus - Room
WCC - 410A
Sabrina Garcia
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus - Room
CCC - A104
Tyler Gayan
Program Director & Instructor of Criminal Justice Technology
Department
Criminal Justice
Campus - Room
GCC - 300-316
John Gentry
Coordinator for Apprenticeships,Curriculum & Faculty Credentials
Department
Curriculum Management
Campus - Room
FCC - I118
Tracy Gentry
Assistant Director of Financial Aid
Department
Financial Aid
Campus - Room
WMC - B-230
Beth Gibbons
Administrative Assistant IE/Student Success
Department
Institutional Effectiveness
Campus - Room
FCC - I-118a
Rebecca Gilreath
Instructor of Cosmetology
Department
Cosmetology
Campus - Room
PCC - D 109
Ted Glenn
Systems Administrator
Department
Technology Services
Campus - Room
WCC - 400
Linda Gomez
Campus Police Officer
Department
Safety and Security
Campus - Room
GCC - 152
Lydia Gordon
Strengthening Institutions Program Coordinator
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - I-120A
Lynn Gore
Financial Aid Coordinator
Department
Financial Aid
Campus
FCC
Lori Gregor
Enrollment Coordinator
Department
Career Counseling/Testing
Campus - Room
WCC - 114
Megan Griffin
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus - Room
WCC - Admin.
John Guider
Instructor of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus - Room
GCC - 100-113
Donna Hamil
Instructor of History
Department
General Education/History
Campus - Room
FCC - J-102
Niki Hammock
Student Success Asssistant
Department
Student Success
Campus - Room
WMC - B127
Lauretta Hannon
Director of Institutional Advancement
Department
Institutional Advancement
Campus
FCC
Lindsay Hardin
WIOA Youth Services Instructor Aide
Department
WIOA-Youth Success Academy
Campus - Room
FCC - E-106
Jackie Hardy
Project Assistant
Campus - Room
FCC - I-121
Jeff Harmon
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
WCC - Maint
Kristi Hart
Director of High School Initiatives
Department
High School Initiatives
Campus - Room
FCC - A126B
Patty Hart
Director of Economic Development
Campus - Room
WMC - B205
Freda Hartman
WIOA Assistant
Department
WIOA
Campus - Room
WCC - 100
Donna Henderson
Project Assistant
Campus - Room
WCC - 402
Sherry Herrington
WIOA Assistant Coordinator
Department
WIOA
Campus - Room
FCC - A - 128d
Joshua Hickman
Student Life Specialist
Department
Student Success
Campus
FCC
Lynn Holbrooks
Accounts Payable Technician
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A-137d
Cody Holloway
Director of Industrial Training & Instruction
Department
Economic Development
Campus - Room
WMC - wm619a
Donny Holmes
Program Director & Instructor of Construction Management
Department
Construction Management
Campus - Room
GCC - 354
Julia Hopkins
Instructor of Computer Information Systems Technology
Department
Computer Information Systems
Campus - Room
FCC - J-101
Erick Hopper
Youth Services Instructor II
Department
WIOA-Youth Success Academy
Campus - Room
FCC - E106
Cynthia Hudson
WIOA Assistant
Department
WIOA
Campus - Room
FCC - A-128F
Janice Hudson-Huff
Administrative Assistant for Aviation
Department
Aviation Maintenance Technology
Campus - Room
ATC - ATC
Ronny Huggins
Program Director & Instructor of Automation Engineering Technology
Department
Industrial Systems Technology
Campus - Room
WMC - B147
Deanna Hulsey
Instructor of Cosmetology
Department
Cosmetology
Campus - Room
GCC - GCC, 152
Elisabeth Hunt
Program Director of Business Healthcare Technology
Department
Business Technology
Campus - Room
GCC - WMC B226
Amelia Hunter
Student Services Coordinator
Department
Adult Education
Campus - Room
WMC - A-122
Nicole Hutchison
Accessibility Services Coordinator
Department
Accessibility Services
Campus - Room
FCC - A-120B
Carla Hyde
Program Administrative Assistant/Volunteer Coordinator
Department
Adult Education
Campus - Room
FCC - B110
Phil Ingle
Maintenance Supervisor
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
WCC - Maint
Regina Jackson
Custodian
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
FCC - Maint
AJ Jackson
Assistant Dean and Department Chair of Social Sciences
Department
General Education/Psychology
Campus - Room
FCC - J105
Michelle Jackson
Assistant Registrar
Department
Registrar's Office
Campus - Room
WCC - A234
Bart Jenkins
Program Director & Instructor of Precision Machining & Manufacturing
Department
Precision Machining and Manufacturing
Campus - Room
FCC - D108B
Johna Jenkins
Director, Student Success & Campus Manager
Department
Student Success
Campus - Room
GCC - 400-131
Jeffery Johnson
Technology Support Specialist
Department
Technology Services
Campus - Room
WMC - B-633
Brad Jones
Director of Student Accounts
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A-134
Mandy Jones
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
WCC - 1022A
Amber Jordan
Director of Marketing & Public Relations
Department
President's Office
Campus - Room
FCC - I117b
Timothy Keasler
Instructor of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus - Room
FCC - J-146
John Kenyon
Assistant Director of Marketing & Public Relations
Department
Marketing and Public Relations
Campus - Room
FCC - I113
Stephanie Kinman
Instructor of English & Learning Support Reading
Department
Learning Support-English and Reading
Campus - Room
FCC - J149
Alisa Kinnebrew
Instructor of Business Management
Department
Business Technology
Campus - Room
FCC - J-143
Kristen Kinsey
Director of Institutional Effectiveness
Department
Institutional Effectiveness
Campus - Room
FCC - I-120B
John Lassiter
Director of Library Services
Department
Library/Media Services
Campus - Room
FCC - H157
Cory Leming
Instructor of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus - Room
CCC - 208
Claude Lewis
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
WCC - Maint
Tammy Livingstone
Program Director & Instructor of Cosmetology
Department
Cosmetology
Campus - Room
WCC - 207-B
Jennifer Loudermilk
Associate Vice President of Academic Affairs
Campus - Room
GCC - GCC 4231
Nina Lovel
Web Developer
Department
Institutional Effectiveness
Campus - Room
FCC - I116B
Pete Lute
Instructor of Automotive Technology
Department
Automotive Technology
Campus - Room
FCC - d-109a
Leah Lynn
Distance Learning Curriculum Developer
Department
Curriculum Management
Campus - Room
FCC - A-125
Selena Magnusson
Vice President, Institutional Effectiveness and Student Success
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - A-118
Matthew Maslanka
Purchasing Coordinator
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - FCC A135
Mary Mathis
Marketing Media Specialist - Social Media
Department
Marketing and Public Relations
Campus - Room
FCC - I-117A
Meagan Matthews
Financial Aid Specialist
Department
Financial Aid
Campus - Room
WCC - Admin230
Talisa Mayes
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus
FCC
Gary McConathy
Instructor/Class Coordinator of Basic Law Enforcement Academy
Department
Basic Law Enforcement
Campus - Room
GCC - 152
Tonja McCurdy-Jennings
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
PCC - B103
Derrick McDaniel
Adult Education Instructional Coordinator
Department
Adult Education
Campus - Room
GCC - 242
Alan McDougle
Technology Support Specialist
Department
Technology Services
Campus - Room
GCC - 147
Missy McLain
Graduation Specialist
Department
Registrar's Office
Campus - Room
FCC - A-112
Stephen Meeks
Coordinator of Library Services
Department
Library/Media Services
Campus - Room
FCC - H153
DeAnna Melton
Payroll Specialist
Department
Human Resources
Campus
FCC
Tracey Mercado
Instructor of Medical Assisting
Department
Medical Assisting
Campus - Room
FCC - H-204
Sherry Miller
Purchasing Coordinator
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A-133
Ricky Mills
Campus Police Officer
Department
Safety and Security
Campus
FCC
Jill Minick
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus
WCC
Ignacio Miranda
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus
FCC
Gina Modlin
Human Resources Technician
Department
Human Resources
Campus - Room
FCC - I101B
Bonnie Moore
Coordinator of Library Services
Department
Library/Media Services
Campus - Room
GCC - 239
James Moore
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
WCC - A112
Wanda Moore-Moon
Director of Accounting
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
WCC - Admin
Marty Moorehead
Coordinator of Academic Support (Tutorial Services)
Campus - Room
FCC - E107
Jerry Morris
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus
FCC
Micah Mulinix
Systems Administrator
Department
Technology Services
Campus - Room
FCC - E103
Judy Nance
Assistant to the Registrar
Department
Registrar's Office
Campus - Room
FCC - A111
Robbie Nash
Accounting Technician - Asset Management Technician
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A-137
Cynthia Nelson
Adult Education Lead Teacher/Site Manager-Whitfield Co.
Department
Adult Education
Campus - Room
WMC - A-121
Eric Nelson
Aviation Maintenance Technology Program Instructor
Department
Aviation Maintenance Technology
Campus - Room
ATC - ATC 129
Julie Norman
Library Campus Coordinator
Department
Library/Media Services
Campus - Room
WMC - B-111
Lisa Odom
Executive Assistant to the President
Department
President's Office
Campus - Room
FCC - A122
Beverly Padgett
Program Director & Instructor of Certified Customer Service Specialist & Public Speaking
Department
General Education/Speech
Campus - Room
FCC - J109
Adrienne Palmer
Director, Student Success & Campus Manager
Department
Student Success
Campus - Room
WMC - B134
Kenneth Parks
Custodian
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
WCC - Maint
Allison Patnode
Dean of Nursing and Allied Health
Department
Nursing
Campus - Room
GCC - H-113
Greg Paulson
Program Director & Instructor of Culinary Arts
Department
Culinary Arts
Campus - Room
FCC - K201
George Pawlowski
Instructor of Industrial Systems Technology
Department
Industrial Systems Technology
Campus - Room
FCC - D120a
Lisa Pearson
Student Success Coach
Department
Student Success
Campus - Room
WCC - ADMN
Troy Peco
Assistant Dean of Industrial Technologies & Program Director & Instructor of Automotive Technology
Department
Automotive Technology
Campus - Room
WCC - 100-106
Tammy Pence
WIOA Youth Specialist
Department
WIOA-Youth Success Academy
Campus - Room
WCC - 116 A
Ashley Penson
Communications/Records Technician
Department
Safety and Security
Campus - Room
FCC - B106a
Leigh Ann Pettigrew
Director, Student Success & Campus Manager
Department
Student Success
Campus - Room
CCC - A115
Stuart Phillips
Vice President of Student Affairs
Department
Student Affairs
Campus - Room
FCC - A 125
Nina Piatt
Program Director, Emergency Medical Services Technology
Department
Paramedic Technology
Campus - Room
FCC - H-123
Barbara Pittman
Secretary of Industrial Technologies
Campus - Room
FCC - B-108
James Pledger
Program Director & Instructor of Basic Law Enforcement
Department
Criminal Justice
Campus - Room
GCC - 315
Julie Pledger
Director and Instructor Practical Nursing Program
Department
Practical Nursing and Related Programs
Campus - Room
FCC - H-233
Cynthia Plunkett
Accounting Technician
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
FCC - A133
Heidi Popham
President
Department
President's Office
Campus - Room
FCC - A-123
LaToya Porter
Account Specialist - Banner Assistant
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
WCC - 205
Connie Potts
Administrative Assistant
Department
Student Affairs
Campus - Room
WCC - A225
Legare Price
Dean of Student Success
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - A-127D
LaVerne Pruitt
Instructor of Early Childhood Care & Education
Department
Early Childhood Care and Education
Campus - Room
PCC - J150
April Pyles
Help Center Associate
Department
Student Success
Campus - Room
PCC - A 115
Cora Pyles
Career Transition Specialist
Department
High School Initiatives
Campus - Room
WMC - A114
Deleah Ramey
Instructor of Associate Degree Nursing
Department
Nursing
Campus - Room
WCC - 6200
Kevin Randall
Maintenance Supervisor
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
FCC - Maint
Colton Reaves
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus
WMC
Kelly Redding
Instructor of Diagnostic Medical Sonography
Department
Diagnostic Medical Sonography
Campus - Room
FCC - H-136
Crista Resch
Director of Ultrasound Programs and Instructor of Vascular Sonography
Department
Diagnostic Medical Sonography
Campus - Room
FCC - H155
Jennifer Reynolds
Career Transition Specialist
Department
High School Initiatives
Campus - Room
FCC - A126
Tom Rittweger
Instructor of Mathematics
Department
General Education/Mathematics
Campus - Room
FCC - J119
Kelly Roberson
Human Resources Specialist
Department
Human Resources
Campus - Room
FCC - I101
James Roberson
Campus Police Officer
Department
Safety and Security
Campus
FCC
Dereck Roberts
Technology Support Services
Department
Technology Services
Campus - Room
FCC - E103
Trevor Roberts
Clinical Coordinator, Ultrasound Programs and Instructor of Adult Echocardiography
Department
Diagnostic Medical Sonography
Campus - Room
FCC - H125
Lisa Rubner
Human Resources Coordinator
Department
Human Resources
Campus - Room
WCC - A214
Wesley Runyon
Assistant Dean of Industrial Technology and Instructor of Industrial Systems Technology
Department
Industrial Systems Technology
Campus - Room
FCC - C105A
Lisa Russell
Assistant Dean of Dual Enrollment
Department
General Education/English
Campus - Room
GCC - 400-233
MaryAnn Russell
Student Success Coach
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - A101
Fabrice Sainton
Program Director & Instructor of Logistics and Supply Chain Management
Department
Logistics and Supply Chain Management
Campus - Room
WMC - B-224
Susan Sanzone
Custodian
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
GCC - Maint
Robert Sather
Instructor of Computer Information Systems
Department
Computer Information Systems
Campus - Room
WMC - B252
Stephanie Scearce
Vice President of Economic Development
Department
Economic Development/Business and Industry
Campus - Room
FCC - I-116
Donna Scott
Director, Student Success & Campus Manager
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - A102
Regenna Scott
Instructor of Cosmetology
Department
Cosmetology
Campus - Room
WCC - 209a
Meredith Shadwill
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
WMC - A-115
Lisa Shaw
Vice President of Adult Education
Department
Adult Education
Campus - Room
WMC - A122
Kristen Sheeley
Youth Services Instructor
Department
Adult Education
Campus - Room
FCC - E-110
Nicole Sheridan
Instructor of Practical Nursing
Department
Practical Nursing and Related Programs
Campus - Room
FCC - H234
Philip Shirley
Instructor of Precision Machining & Manufacturing
Department
Precision Machining and Manufacturing
Campus - Room
WMC - b-172
Frances Shugars
Program Assistant Health Technologies
Campus - Room
WCC - 6112
Cathy Smith
Facilities Scheduling Coordinator
Department
President's Office
Campus - Room
GCC - GCC-400
Daniel Smith
Technology Support Specialist
Department
Technology Services
Campus - Room
WCC - W-205
Kevin Smith
Technology Specialist/DBA Assistant
Department
Technology Services
Campus - Room
WCC - 205
Martha Smith
Assistant Dean of Health Technologies & Instructor of Medical Assisting
Department
Medical Assisting
Campus - Room
WCC - 6100 B
Tamara Smith
Adult Education Distance Education Instructor
Department
Adult Education
Campus - Room
WCC - 118
Matthew Sosebee
Instructor of Industrial Systems Technology
Department
Industrial Systems Technology
Campus - Room
CCC - A148D
Scottie Spears
Program Director & Instructor of Industrial Systems Technology
Department
Industrial Systems Technology
Campus - Room
WMC - B145
Michelle Spears-Sevy
Instructor of Associate Degree Nursing
Department
Nursing
Campus - Room
WCC - 6200E
Rocky Spurlock
Program Director & Instructor Computer Information Systems Technology
Department
Computer Information Systems
Campus - Room
CCC - A225
Vince Stalling
WIOA Youth Services Coordinator
Department
WIOA-Youth Success Academy
Campus - Room
WCC - 116
Daizha Staples
Special Populations Coordinator
Department
Special Populations
Campus - Room
FCC - A-120B
Gina Stephens
Instructor of Business Administrative Technology
Department
Business Technology
Campus - Room
FCC - J138
Susan Stephens
Instructor of Cosmetology
Department
Cosmetology
Campus - Room
FCC - B-121
Jennifer Stephenson
Program Director & Instructor of Medical Assisting
Department
Medical Assisting
Campus - Room
FCC - H202
Amber Sumner
Director of Financial Aid
Department
Financial Aid
Campus - Room
FCC - A106
Monica Swank
Cashier
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
WMC - A107
Dick Tanner
Program Director & Instructor of Instrumentation & Controls
Department
Instrumentation Technology
Campus - Room
FCC - D112
Dustin Tate
Carpet Training and Floor Production Instructor and Program Director
Department
Flooring Production
Campus - Room
WMC - B-148
Kimberly Temple
Clinical Coordinator & Instructor of Respiratory Care
Department
Respiratory Therapy Technology
Campus - Room
FCC - H222
Dennis Thomas
Director of Information Technology
Department
Technology Services
Campus - Room
WCC - 6207
Jeremiah Thomas
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus
GCC
Heather Thomas
Student Success Assistant
Department
Student Success
Campus - Room
GCC - 400, 135
Audrey Thompson
Program Director/Lactation Consultant Instructor
Campus - Room
GCC - 4-245
Brandi Thompson
Instructor of Practical Nursing
Department
Practical Nursing and Related Programs
Campus - Room
FCC - H-231
Robert Thompson
Instructor of English
Department
General Education/English
Campus - Room
GCC - 105
Linda Tinney
Career Transition Specialist
Department
High School Initiatives
Campus - Room
FCC - A-126A
Deborah Tomlinson
Administrative Assistant
Department
Administrative Services/Accounting
Campus - Room
GCC - 400-140
Victoria Townsend
Student Success Coach
Department
Student Success
Campus - Room
GCC - 400-129
Becky Turner
Enrollment Coordinator
Department
Career Counseling/Testing
Campus - Room
FCC - A127a
Pamela Turner
Program Director & Instructor of Social Work Assistance
Department
Social Work Assistant
Campus - Room
WCC - 6100A
Rodney Tyler
Assistant Director of Information Technology
Department
Technology Services
Campus - Room
FCC - E103A
Mark Upton
Program Director & Instructor of Marketing Management
Department
Marketing Management
Campus - Room
FCC - J145
Meleda Vacca
Instructor of Psychology
Department
General Education/Psychology
Campus
FCC
Georgina Valderrama
Secretary of Academic Affairs
Campus - Room
WMC - WMC A-10
Jodie Vangrov
Dean of General Education
Campus - Room
GCC - 100-131
Justin VanNest
Technology Support Specialist
Department
Technology Services
Campus - Room
FCC - E103
Gail Walker
Adult Education Instructional Aide/GALIS
Department
Adult Education
Campus - Room
GCC - 200
Dana Walker
Registrar, Director of Degree Works
Department
Registrar's Office
Campus - Room
FCC - A113
Amy Waters
Financial Aid Specialist
Department
Financial Aid
Campus
FCC
Jennifer Watkins
Director, Student Success & Campus Manager
Department
Student Success
Campus - Room
WCC - A229
Dwight Watt
Instructor of Computer Information Systems Technology
Department
Computer Information Systems
Campus - Room
WCC - 6213
Valerie Way
Administrative Assistant
Department
Academic Affairs Administrative Staff
Campus - Room
GCC - 400-235
Gina Whaley
Webmaster /Technology Support Specialist
Department
Technology Services
Campus - Room
WCC - 6207
Chad Wheat
Program Director & Instructor of Air Conditioning Technology
Department
Air Conditioning Technology
Campus - Room
FCC - C-101
Susan Wheat
Program Director & Instructor of Radiologic Technology
Department
Radiologic Technology
Campus - Room
FCC - H154
David White
Maintenance Technician
Department
Maintenance/Custodial
Campus
WCC
Louis White
Maintenance Supervisor
Department
Maintenance/Custodial
Campus
GCC
Karen Whitfield
Program Director & Instructor of Business Administrative Technology, Assistant Dean of Business
Department
Business Technology
Campus - Room
WMC - B250
Patricia Wiggins
Director of Student Engagement
Department
Student Success
Campus - Room
FCC - A-127G
Mark Williams
Custodian
Department
Maintenance/Custodial
Campus - Room
FCC - Maint
Barry Williams
Dean of Industrial Technologies
Campus - Room
FCC - B114a
Gena Williams
WIOA Assistant Coordinator
Department
WIOA
Campus - Room
WCC - 100
Sharon Wilson
Coordinator of Distance Learning
Department
Distance Learning
Campus - Room
WCC - ADMIN211
Tracy Wimberley
Program Director & Instructor of Early Childhood Care & Education
Department
Early Childhood Care and Education
Campus - Room
CCC - A131
Nendra Wofford
Assistant Director Human Resources
Department
Human Resources
Campus - Room
FCC - I-101
Deseri Wooten
Associate Degree Nursing Instructor
Department
Nursing
Campus - Room
WCC - 6200 H
Curtis Wright
Instructor of Biology
Department
General Education/Biology
Campus - Room
WCC - 5100